Predĺženie platnosti ISIC preukazu

Milí študenti!

Ak chcete využívať svoj ISIC preukaz aj v ďalšom školskom roku (doprava a všetky zľavy a výhody), je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

1. Pre zľavy v obchodoch si potrebujete zakúpiť známku ISIC, ktorej cena je 10€.

Objednať si ju môžete na škole u Ing. Luščáka (priamo v škole alebo emailom na luscak@esspo.sk) alebo na www.objednaj-preukaz.sk (cena 10€ + poštovné (známka Vám bude doručená domov)). Každý študent, ktorý si obnoví platnosť preukazu známkou ISIC 09/2021, získa v septembri kupónovú knižku, v ktorej sa nachádzajú kupóny s extra zľavami nad rámec bežných zliav. Tieto kupóny platia do 17.11.2020.

Každý, kto si do 3.7.2020 zakúpi známku 09/2021 sa môže zapojiť do súťaže (https://www.facebook.com/photo?fbid=2651037675000255&set=a.337447863025926).

2. Pre predĺženie platnosti pre dopravu pošlite SMS

SMS v cene 3€ pošlite na číslo 8844 v tvare TC medzera Priezvisko (uvedené na  preukaze) medzera číslo čipu (uvedené na  preukaze). Meno uvádzajte ako na preukaze a bez diakritiky, napríklad: TC Mrkvicka 1042019005.

Následne priložte preukaz k terminálu, ktorý sa nachádza:

1. na škole v pracovných dňoch u Ing. Luščáka (326)

2. v predajni cestovných lístkov DPMP na ul. Weberova, Prešov

3. v predajni cestovných lístkov DPMP na Nám. Kráľovnej Pokoja (Družba), Prešov

4. iný verejne dostupný terminál (zoznam nájdete na www.preukazstudenta.sk).

V prípade, že vo vašom okolí nie je verejný terminál, stačí, ak si priložíte preukaz k terminálu v škole na začiatku nového školského roka. Odporúčame vám však, aby ste si štandardne predĺžili platnosť zľavy v doprave a nečakali do septembra, aby ste mohli plnohodnotne využívať zľavu u každého dopravcu aj v čase prázdnin.

Viac info nájdete na www.preukazstudenta.sk alebo kontaktujte TransData zaslaním emailu na: preukazstudenta@transdata.sk.”

Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

 

S platným preukazom môžete:

1. denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami

2. využívať zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete, napríklad v kine, v e-shopoch, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní. Viac na www.isic.sk.

3. uplatniť si nárok na ISIC paušál s výhodným balíkom mobilných dát. Viac na www.isicpausal.sk.

4. uplatniť si nárok na celoročné cestovné poistenie. Viac na http://isic.sk/poistenie-istotka.

5. mať jeden preukaz ako univerzálnu dopravnú kartu pre MHD, SAD aj vlakovú dopravu na žiacke cestovné po celom Slovensku. Viac na www.ubian.sk.

6. využívať aj 75% zľavu na vlaky a medzimestské autobusy v Čechách celoročne, teda aj počas letných prázdnin (platí aj pre maturantov). Viac na www.isic.cz.

Organizačné zložky: