Aktivity

Aktivity  v školskom roku 2020/2021

ZÁCHRANÁR DRÁČIK V AKCII

II.časť 14.5.2021

Druhá časť projektu sa uskutočnila až v tomto mesiaci. Deti sa preobliekli za dráčikov a zachraňovali svojich rozprávkových hrdinov. Prvý dojem detí z prekážkovej dráhy bol optimistický. Ale zdolať všetky prekážky sa odrazilo na spotenom tričku. Deti usúdili, že nie stále je jednoduché to, čo sa na prvý pohľad zdá. Za ich vytrvalosť a odvahu si zaslúžili odmenu. Medaila s obrázkom Dráčika a diplom im bude pripomínať jeden skvelý deň v materskej škole.


DEŇ MATIEK

S prípravou nácviku programu na tento krásny a milý sviatok sme začali trochu v predstihu, aby sme stihli nahrať a odovzdať video mamkám včas. Všetky mamky sa starajú s láskou o svoje deti. A inak to nie je ani v rozprávke. A práve cez rozprávku sme chceli svoju vďaku darovať naším mamkám. Lienky sa preniesli do rozprávky – O kozliatkach, mravčekovia - o Medovníkovom domčeku a včielky stvárnili rozprávku Tri prasiatka. Aj v týchto rozprávkach mamka býva a je veľmi starostlivá. Presne ako tá naša. Deti preoblečené za kozliatka, prasiatka, vlkov, kvietky, stromy aj ježibabky tancovali, spievali, recitovali a každá rozprávka mala šťastný koniec. Všetci sa nakoniec šťastne z potuliek vrátili k svojim mamkám. A že pri mamke je najlepšie na svete to už dávno zistili aj naše deti. Veľká vďaka patrí všetkým mamkám za ich každodennú starostlivosť.


HRY SO SNEHOM

Február

Záchranné zložky, knižnica, zdravý úsmev, ale aj divadielka, ktoré nás v škôlke vždy potešili sa nerealizujú. Zážitok sme mali aspoň zo snehu, ktorý nás tešil celý jeden týždeň. Stavanie snehuliakov, hradieb, ale aj šmýkanie sa na klzákoch sme realizovali každý jeden deň v týždni na školskom dvore, keď sme sa vrátili do MŠ 8.2.2021 po dlhých vianočných prázdninách.


VIANOČNÁ AKADEMIA

11.12.2020

Vianoce, Vianoce radosť v srdci. Vianoce, Vianoce pokoj v duši. Vianoce, Vianoce predo dvermi. Vianoce, Vianoce máme radi. Aj táto pieseň nám v MŠ pripomínala, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. Určite sme sa všetci tešili z blížiacich sa Vianočných sviatkov. Najkrajším darom deti pre rodičov bolo každoročne vystúpenie. Vždy sa konalo vo dvorane Biskupského úradu. Toho roku sa pre zhoršujúcu pandémiu nemohlo konať spoločným programom. Každá trieda si preto pripravila svoj vlastný. V kruhu diania bol samozrejme malý Ježiško v jasličkách. V triede lienok zavládla k tomu aj zima. V triede  mravčekov zvieratká putovali do betlehema. A v triede včielok sa na Vianoce pripravovali v úli. V knižnici sme si vyzdobili slávnostne priestor, kde sa vystúpenie natáčalo. Kostýmy anjelov, zvieratiek, pastierov, kráľov, včielok dotvorili slávnostnú atmosféru. Naším plánom bolo darovať CD s nahrávkou a malým darčekom rodičom. Darček sme odovzdali, ale CD sa nestihlo. V pondelok 14.12.2020 sme dostali správu o pozitívnom dieťati v triede mravčekov. V utorok sa už zatvárala škôlka z dôvodu pozitívnej učiteľky. Nahrávky z Vianočnej akadémie sme preto boli nútení poslať v maily. Dúfame, že sme potešili nielen rodičov a deti, ale aj ich rodinných príslušníkov.


ZÁCHRANÁR DRÁČIK V AKCII

I.časť - November

Ďalšie aktivity v našej materskej škole pokračovali podľa plánu práce. Dodržiavali sme však naďalej všetky nariadené hygienické opatrenia. V triede včielok deti postupne prinášali a prezentovali svoje knižky s hlavným hrdinom a záchrancom – Dráčikom. Dráčik vstupoval do známych rozprávok, ale aj do úplne vymyslených aj poučných príbehov. Deti rozprávali s radosťou, odvážne, ale aj ostýchavo ten svoj. Pre niektoré to bolo náročnejšie, ale určite po odprezentovaní prežívali radosť z úspechu, že to zvládli. Knihy všetkých detí už zdobili chodbu, ale druhú časť projektu sa nám nepodarilo uskutočniť. V triede stále chýbalo zopár deti a tak sme sa po dohode v triede rozhodli to zrealizovať v novom roku, dúfajúc, že epidémia bude na ústupe.


NÁBOŽENSTVO

Každý pondelok sme spoločné chvíle trávili aj na náboženstve.  Takto to malo byť aj v tomto školskom roku. Keďže sa skupiny nemohli miešať a my sme nemohli byť všetky tri triedy spolu, náš duchovný správca Matej Oráč sa ku nám každý pondelok prihováral cez aplikáciu ZOOM. Navzájom sme sa počuli  a videli online. Spoločne, ale predsa každý vo svojej triede, sme mohli počuť Božie slovo a prijímať požehnanie.


BEZPEČNE NA ŠKOLSKOM DVORE

21.9. - 25.9.2020

- projektové vyučovanie zamerané na dopravnú výchovu

Nástup do MŠ sme s Božou pomocou zvládli. Rúška sa stále nosia, ale materské škole majú výnimku. Naladený tento týždeň sme na dopravnú výchovu a spoznávanie základných pravidiel cestnej premávky teší väčšie aj menšie deti. Spoznávať dopravné značky, farby na semafore, prechod pre chodcov, železničné priecestie, ale aj správanie sa na chodníku si deti preverili v posledný teň tohto týždňa - v piatok.  Multifunkčné ihrisko sme premenili na dopravné. Deti jazdili na autách - osobných, nákladných, policajných, záchranárskych, bicykli, motorke, ale nechýbali ani chodci a vlak. Bol to skvelý deň. Fotografie sú dôkazom  úžasne stráveného času v materskej škole.

Organizačné zložky: 
Podkategória: 
Školský rok: